Elektrikli ve hidrolik karot makinelerinin getirdiği üstün teknolojinin, alanında uzman Başarmak Karot personelinin elinde şekillenmesi ile gerçekleşen karot ile beton delme/kesme işlemi, demir donatılı ve demir donatısız beton zeminlerde istenilen derinlikte işlem yapılmasına izin verir.

İletişim

Karotta Kalitenin Adresi : Başarmak Karot

Firmamız hizmet yelpazesi içerisinde yer alan karot hizmeti kapsamında delme çapı 10 mm’den 5000 mm’ye kadar çıkabilmekte, delme derinliği ise talebe bağlı olarak değişmektedir.

Karot Nedir?

İnşaat sektöründe en fazla duyulan terimlerden biri olan karot, beton delme işlemi olarak bilinir. Öncesinde yapılan veya yeni yapılan bir yapı için mutlaka karot işlemleri talep edilir. Bu yöntemin temelinde, yapıdan alınan beton numunesi ile dayanıklılık oranı tespit edilmiş olunur. Tek bununla da kalmayıp yapı üzerinde tesisat boruları, kapı ve pencere boşluklarının açılmasında, merdiven boşluğu açılmasında, doğalgaz tesisatı için gereken deliklerin açılmasında veya yapı üzerinde demirli, demirsiz noktalarda gereken tadilat işlemlerinde de karot yönteminde faydalanılır. İşlemlerde kullanılan karot makinası, uygulanacak alana göre farklı uçlara sahip olabilir. Karot ile beton delme işlemi titreme ve kayma gibi olumsuzluklara yol açmadığındana betona da herhangi bir zarar gelmesini önler. 

Karot Testi Nasıl Yapılır?

Karot beton delme işlemi öncesinde ilk olarak numunesi alınacak alan belirlenir. Yapının haritası ve tesisat bilgileri dahilinde en uygun olan bölüme karar verilir. İşlemler öncesinde ve işlem esnasında, işlemi gerçekleştirecek olan birim elemanlarının en yüksek güvenlikli bir ortama, ekipmanlara sahip olmaları lazımdır. Betona zarar gelmemesi veya en minimum düzeyde zarar için, karot makinelerinin çok iyi sabitlenmesi gerekir. Belirlenen bölge için en uygun karot ucu ile işlemlere başlanmalıdır. Duvar delme işlemine geçilmesiyle birlikte istenen numune kısa sürede elde edilir. Ya da tesisat veya tadilat için gereken alan yaratılmış olunur. 

Betondan Numune Almak İçin Neden Karota Başvurulur?

Betondan numune almak amacıyla tercih edilen karot kesim için karot makinesi kullanılmaktadır. Duvarı silindir şeklinde delerek numune almaya yarayan karot makinesi ile havuç benzeri bir beton duvardan çıkarılır. İnşaatı tamamlanmış binalarda gerçekleştirilen karot delme ile betonun analizi yapılarak sağlamlığı, ömrü ve depreme dayanıklılığı ölçülür. Bu analizler ve betondan numune almak için karota başvurulmasının en önemli nedeni sıfıra yakın bir titreşim ve zedelenme olmasıdır. Minimum zedelenme ile çıkarılan kusursuz silindirler daha sonra analize gönderilir. Betonun silindir şeklinde delinebilmesi ile birlikte karot, aynı zamanda birçok amaç için kullanılabilmektedir. Karotun kullanıldığı yerler arasında;

 • Kapı veya pencere yeri açma,
 • Kablo veya altyapı döşeme çalışmaları,
 • Gider açma işlemleri,
 • Tadilat çalışmaları,
 • Yapı kontrolü

Karotla Beton Delme Avantajları

Özellikle inşaat sektöründe öne çıkan karot, beton delme ve kesme işlemleri gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Birçok farklı alanda yararlanılan karotun, kullanım kolaylığı ve kısa sürede en etkili sonuca ulaştırması gibi önemli avantajları bulunur. Bunlara ek olarak karotla beton delme avantajlarına bakıldığında; 

 • Atılan kısmın gerisinde kalan betonarmede çatlaklar oluşmaz.
 • Hızlı, temiz ve gürültüsüz bir işlemdir.
 • Delinecek alanda oyuk açılmakta olup kalan bölgelerde herhangi bir hasar söz konusu olmaz.
 • Karot delici ile istenilen büyüklükte beton numunesi almaya olanak sunar.
 • El karot makinası ya da yere sabitlenerek kullanılan modelleri bulunmaktadır.
 • Sulu ya da kuru basınç sistemi ile çalışmakta olup kısa sürede en etkili sonucu sağlar.

Karot İle Beton Delme ve Kesme Hizmetinde Üstün Kalite

Demir donatılı ve demir donatısız beton zeminlerde pratikliğinin yanı sıra pürüzsüz bir zemin garantisi ile ön plana çıkan karot ile beton delme/kesme tekniği, iş güvenliği açısından bakıldığında ağır ve tehlikeli işler kategorisine dahil edilir. Sektörde uzun yıllardır yer almanın getirdiği tecrübe ile alanında uzmanlaşan ve iş güvenliği noktasında gerekli eğitimlerin tümünü almış olan ekibimizin projelendirdiği beton delme/kesme çalışmalarının tümünde, Başarmak Karot olarak üstün ve etkin hizmet standartlarını yakalamış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Firmamız bünyesinde sunulan başta Ankara karot hizmeti olmak üzere, sektörel bazda verdiğimiz tüm hizmetlerde kalite ve müşteri memnuniyeti kavramlarını ön planda tutuyor, teknolojik ekipman üstünlüğümüzü kullanarak fark yaratıyor ve sektörel rekabette ön plana çıkmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz!

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz karot ile beton delme ve kesme işlemi, elektrikli ya da hidrolik karot makineleri ile yapılmakta olup, istenilen çapta açılım yapılmasına imkan verir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41

Antalya Karot
Mersin Karot
Muğla Karot
Trabzon Karot
Kayseri Karot
Konya Karot
Ümraniye Karot
Esenyurt Karot
Eskişehir Karot
Düzce Karot