İletişim

Mevcut yapıdaki dayanım, beton yapıların bakım çalışmalarının etkileri, yüksek gerilme için beton yapıdaki bölgelerin yeterli basınç dayanıma sahip olma durumunun kontrolü, yükleme durumunda beton yapının dayanımının test edilmesi, kapı, pencere ve kapı açımı ve tesisat sisteminin döşenmesi için beton yapının kesilmesi alanları başta olmak üzere; inşaat sektöründe birçok farklı ihtiyacı karşılayan karot ile beton delme kesme tekniği, 21. yy. teknolojisinin getirilerinden biri olup, başarı düzeyi yüksek projeler üretilmesine zemin hazırlayan bir teknik olarak tanımlanabilir.

Ümraniye karot hizmeti ile ilgili merak ettiğiniz her şey ve çok daha fazlası Başarmak Karot'da.

Tabii karot ile beton delme kesme projelerinde başarı oranı üzerinde belirleyici olan birçok faktör mevcuttur ve bu faktörleri karot uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında toplamak mümkündür;

  • Karot uygulamalarında üzerinde durulması gereken ilk nokta; operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin tecrübe düzeyidir. İnşaat sektöründeki diğer uygulamalara kıyasla karot uygulamalarında tecrübe faktörü bir adım daha ön plandadır ve bunun nedeni olarak; uygulama alanının tayin edilmesi, elmas uç tercihi vb. noktaları göstermek mümkündür. Başarmak Karot bünyesinde yer alan operasyonel ekiplerin tümü alanında uzman ve gerekli tüm bilgi beceriye sahip olup, gelişmiş teknik donanım ile donatılmıştır ve bu durumun tabi neticesi olarak firmamız, başta Ümraniye karot olmak üzere Antalya, Mersin, Muğla, Ankara gibi Türkiye’nin birçok il ve ilçesine ulaştırdığı geniş hizmet ağı ile sektöre yön verebilecek konumda bulunan bir firmadır.

Karotçu Ümraniye hizmeti kapsamında pencere açım işlemleri yapılır.

  • Bir önceki paragraflarda da ifade edildiği gibi karot uygulamalarında kritik öneme sahip olan uygulama öncesinde yapılacak olan tercihlerdir ve bu tercihlerin tam anlamıyla doğru tercihler olabilmesi adına çeşitli araştırmalar gereklidir. Elbette yine tecrübe faktörü de bu araştırmalara eşlik edecek ve belirleyici bir rol oynayacaktır. Uygulamanın amacına bağlı olarak karot ile beton delme kesme uygulanacak olan bölge incelenir ve kesici elmas uçlar tercih edilir. Firmamızın karot uygulamalarında kullandığı kesici uçlar üniversal elmas uçlar olup, uygulamanın kuru ya da sulu olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermeyecek bir yapıya sahiptir. Burada bir önceki paragrafta işaret ettiğimiz; operasyonel ekiplerin gerekli tüm teknik donanıma sahip olduğu ifadesinin altını çizmek gerekir. Üstün hizmet kalitemizin sırlarından biri olan bu durum, işletmemizin geniş hizmet ağını mottolarından biridir.

Ümraniye karot hizmeti kapsamında büyük kütleli beton yapıların kesim işlemi gerçekleştirir.

  • Bu aşamada; karot uygulamalarının ihtiyaca bağlı olarak şekillendiğini ve projenin ihtiyaçlar göz önünde alıştırılarak oluşturulduğunu ifade etmek gerekir. Örneğin; pencere ya da kapı açılması gereken durumda uygulanacak olan karot tekniği ile beton dayanımının tespiti durumunda uygulanacak olan karot tekniği birçok farklılıklar içerir. Dolayısıyla işletmemiz, projenin kapsamını ve çerçevesini belirlemeden önce ihtiyaca yönelik bir analiz yapar ve daha sonrasında gerekli incelemeleri yaparak proje sürecini ortaya koyar.
  • Karot makineleri yüksek teknolojik ürünler olmasıyla beraber uygulama esnasında birçok iş güvenliği riskini de beraberinde getirir. Bu nedenle karot uygulamalarında özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta da; iş güvenliği ve işçi sağlığıdır.

Karot : Titreşimsiz ve Darbesiz Beton Delme Kesme Tekniği

Bir önceki paragraflarda sıralanan dört temel faktör; karot uygulamalarında yüksek başarı oranı için gerekli olup, çoğu zaman da yeterlidir. Karot tekniğinin özellikle artan kullanımını titreşimsiz uygulanabilir olması ve geniş bir hizmet yelpazesine kullanılabilirliğine bağlamak mümkündür. Burada titreşim faktörüne beton yapılar için ne denli tehlikeli olduğu açısından yaklaşırsak, karot tekniğinin bu noktada sunduğu esnekliği daha net görmek mümkün olur. Karot tekniği beton kesme uygulamalarında kullanılmasının yanı sıra birçok kez belirtildiği üzere beton delme işlemlerinde de kullanılır.

Karot ile beton delme işleminde dikkat edilmesi gereken birkaç temel nokta mevcuttur.

Beton delmede kullanılan karot tekniği ile yaklaşık 4 metre gibi çok ciddi bir derinliğe inilebilmekle birlikte, çelik konstrüksiyon temelli binalarda proje bitiminde ortaya çıkan ankraj gibi ihtiyaçlar için delik açılma işlemi de karot makinesi ile gerçekleştirilir. Bu durumu da geniş bir hizmet  yelpazesinde kullanılabilirliği ile açıklamak mümkündür.

Sektörde uzun yıllardır hizmet veren ve kurumsal yapısı ile Ümraniye karot hizmeti başta olmak üzere tüm Türkiye’de üstün projeler üreten firmamız ile iletişime geçerek projelerinizi emin ellere emanet edebilir, teknolojiyi yakından takip eden ve sürekli gelişim, değişim felsefesini benimseyen çalışan kadromuzdan karot Ümraniye hizmetiyle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41