Uzman ekibi ve gelişmiş teknolojisi ile hizmet ağını genişleterek tüm Türkiye’ye hizmet verebilecek düzeye gelen Başarmak Karot olarak, Mersin karot hizmeti dahilinde yer aldığı projeler ve süreçlerde, sürekli gelişim felsefesimiz ve üstün performans standartlarımiz ile ön plana çıkmanın gururunu yaşıyoruz.

İletişim

Mersin Karotçu

Sektörde uzman ve donanımlı bir karot ekibi ile çalışmak, yapılarınızda çok daha başarılı işlemler yapmanızı sağlar. Mersin Karotçu işlemleriniz için de firmamız tarafından sağlanan geniş hizmet kategorisinde hidrolik beton delme, filiz ekimi, halatlı beton kesme, bina yıkımı, beton kırma gibi daha birçok işlem, üstün teknolojili ve çok fonksiyonlu ekipman ile ekibimiz sayesinde güvenlikli, sağlam ve başarılı bir şekilde tamamlanır. Profesyonel hizmetlerimizi Mersin’de tüm ilçelere sağlamaktayız. 

Mersin Karot Firmaları

Karotu inşaat sektörü içerisinde çok daha fazla duymaktayız. Yapılarda sonradan gerçekleştirilmesi gereken işlemler, açılması gereken alanları, tadilat veya güçlendirme çalışmaları, riski yüksek olarak bilinir. Tercih edilen karot makineleri de bundan dolayı belirlenen lokal odaklı işlem yapması gerekir. Çevre bölgelere zarar, yapının sağlamlığını kaybetmesi demektir. Makineleri en başarılı şekilde kullanabilecek, işlemleri en doğru şekilde belirleyen ve bunların kullanılması da karot firmaları arasında belirleyicidir. Mersin Karot Firmaları arayışlarınızda da firmamız tarafından karota dair tüm işlemler profesyonellikle karşılanır. 

Mersin Karot Fiyatları

Bir yapı üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü düzenleme, iyileştirme, güçlendirme işlemler karotla birlikte daha kısa sürede tamamlanır ve yapının gücünden kaybetmemesi sağlanır. Her işlemde aynı fonksiyona sahip cihazlar kullanılmaz. Beton kesimi ile asfalt kesimi arasında oldukça farklı makineler tercih edilir. Aynı şekilde kat eksiltme ile karot delme işlemleri de hem farklı aşamaları gerektirir hem de kullanılan teçhizatlar farklıdır. Tüm bu detaylar ile birlikte karot fiyatları belirlenebilir. Mersin Karot Fiyatları arasında da firmamız avantaj dolu seçenekleriyle işlemlerde her anlamda ilk tercihiniz olmaya adaydır. 

Mersin Beton Kesme

Zeminlerde, duvarlarda ve düzensiz tüm yapı elemanları üzerinde beton kesme ile işlemler uygulanabilir. Aynı hizada beton kesim işlemleri için özel uçlu makineler gerekir. Bu işlemde de makineler beton üzerinde sağlamlığını sağlayarak sadece belirlenen çizgi üzerinde kesimlerini gerçekleştirir. Ayrıca kesim işlemi istenen derinliğe göre de yapılabilir. Mersin Beton Kesme için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Mersin Beton Delme

Beton delme işlemiyle istenen alanın açılması veya betondan numune alma, baro hattı açma, klima borusu alanı açma gibi işlemlere yönelik kullanılabilir. Delme işlemindeki gibi makine uçları yoktur. Delik açmaya uygun oval uçlu matkaplar yardımıyla işlemler yapılır. Ve bunlarda da istenen ölçülere göre uçlar mevcuttur. Mersin Beton Delme uygulaması için ekipman yeterliliğimiz ve ekibimizle işlemlerde istenen başarı sağlanır. 

Mersin Duvar Kırma

Duvar kırma işlemi de asansör ile merdiven açıklıkları ya da ev içerisinde yeni bir alan açmak için tercih edilebilir. Mutfak ile salon birleştirme gibi istekler de bu uygulama yapılır. Kolon, kiriş gibi destek elemanları göz önüne alınarak işlem gerçekleştirilir. Mersin Duvar Kırma uygulamasında da ekiplerimiz en doğru ölçüm ve analizleri yaparak işlemlerine başlamaktadır. 

Mersin Derz Kesim

Yüzeylerde meydana gelen çatlamak yapı için olumsuz durumlar oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için gerçekleştirilen derz kesim ile yüzey alanlarında belirli ölçüler işlem yapılır. Açılan boşluklar arasına derz dolgusu eklenir. Çatlak gibi durumların tüm yüzeye yayılması böylelikle engellenebilir. Mersin Derz Kesim işlemimizle yapılarınızda ilk günkü kadar sağlamlığa erişebilirsiniz. 

Mersin Beton Kanal Açma

Beton kanal açma işlemi, su tesisatı veya kanalizasyon tarzı sistemlerde yaşanan tıkanmaların açılması için kullanılır. Yapının çatısında biriken yağmur suları, birden atık su giderlerine yönlenirse ve bunlar içerisine sudan başka malzemelerde dolarsa tıkanıklık yaşanır. Kanal açma makineleri sayesinde bu alanlarda yaşanan tıkanıkların olumsuz bir durum yaşatmaması adına görüntüleme sistemleri ile tıkanıklık belirlenir. Ancak beton kanalların açılması titiz bir işlem gerektirir. Mersin Beton Kanal Açma işlemlerimizde tuğla, beton gibi yapı elemanları çok daha profesyonelce kesilerek kanal sistemlerinde istenen işleme uygun hale getirilir. 

Mersin Kimyasal Ankraj

Yapıların güçlendirilmesi adına eski ve yeni yapı beton sistemi karıştırılır. Buradaki karışıma ekstra olarak belirli kimyasal maddelerden de destek sağlanır. Kolon, kiriş, temel, cephe gibi alanların güçlendirilmesi dışında kimyasal ankraj işlemi, raylı ulaşım sistemlerinde, aydınlatma sistemlerinin monte edilmesinde, reklam panolarının monte edilmesinde, iskele sistemlerinde duvara monte edilmesi, demir filizi ekimi, çelik konstrüksiyon alanları tarzı yerlerde de tercih edilebilir. Mersin Kimyasal Ankraj işlemlerinde de gerek duyulan her alanda bu uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Mersin Asfalt Kesme

Asfalt zeminler ile beton, mermer gibi zeminler birbirinden farklıdır. Kesim işlemleri için gereken makine ve işlemlerde farklı olur. Asfalt kesme işleminde kuru ve ıslak olmak üzere iki yöntem vardır. Mersin Asfalt Kesme işlemlerinde özel elmas uçlu makineler kullanılır. Islak asfalt kesme işleminde makineler aynı zamanda soğutma işlemini de uygular. Elektrikli ve benzinle çalışan versiyonları bulunur. Elle kontrol edilen makinelere göre çok daha düzgün işlemler ortaya koyar. 

Karot ile Beton Delme ve Kesmenin Avantajları

Yüksek teknolojik ürünler sınıfına dahil edilen karot makinesi, darbesiz, hızlı ve titreşimsiz olmasının yanında kaynak kullanımında da (elektrik, su vb.) oldukça ekonomiktir.

İşlem kolaylığı ve performans noktasında karot ile beton delme kesme hizmetinin diğer avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Makinenin, proje çap ayarına göre programlanabilmesi, istenilen çapta beton delme işlemi yapılabilmesinin önünü açar.
 • ‘Hedef Sıfır Hasar’ felsefesine uygun bir çalışma sistematiği vardır. Özellike kiriş-kolon bölgesindeki çalışmalarda karot makinelerinin darbesiz çalışabilmesi oldukça önemlidir.
 • Darbeli deliciler, beton delme işlemi esnasında kılcal çatlaklar oluşturur ve bu durum da betonun direnci ve kalitesini olumsuz yönde etkiler. Öyle ki titreşim esnasında demir, beton yapıdan dahi ayrılabilir.
 • Özellikle demir donatılı beton yapılarda, yapının kalınlığının 60 cm.’yi aştığı durumlarda eski teknoloji çaresiz kalırken, karot beton delme kesme tekniği bu tarz durumlarda oldukça ince işlemleri rahatlıkla başarabilecek bir yapıya sahiptir

Görüldüğü üzere Mersin karot hizmeti başta olmak üzere, bu kapsamda tüm Türkiye’ye ulaştırdığımız beton delme kesme hizmetleri ile yüksek performanslı projeler üretmekte ve teknolojinin inşaat sektörüne en büyük getirilerinden biri olan karot ile yapılarınıza şekil vermekteyiz.

Karot Tekniği Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Teknolojinin, inşaat sektörüne getirdiği en büyük yeniliklerden olan karot tekniği;

 • Kalorifer hattı, kanalizasyon hattı ve havalandırma kanalları açılmak istendiğinde.
 • Denetim amaçlı yapılardan numune alınması gereken durumlarda.
 • Şaft açılması gerektiğinde ya da kule vinç sabitleme ihtiyacı doğduğunda.
 • Projede olmamasına rağmen sonradan doğan ihtiyaçlar ışığında balkon ya da pencere için beton kesme işlemi yapılması gerektiğinde.

kullanılabilir.

Karot ile Beton Delme Kesme Yaparken Dikkat Ettiğimiz Noktalar ?

Karot tekniği ile uygulanan beton delme kesme hizmetinin kullanım alanları hayli geniş olup, bu alanların hemen her biri inşaat sektöründeki temel ihtiyaçlardandır.

Elbette teknolojik tekniklerin tümünde olduğu gibi gerek Mersin gerekse de diğer illerde sunduğumuz beton delme kesme hizmetinde, ‘Kaliteyi Çalışan Üretir‘ felsefesini ve makinenin genel yapısını dikkate alarak önem verdiğimiz kritik noktalar;

 • İşlemin yapılacağı bölgenin detaylarıyla incelenmesi ve betona zarar verebilecek noktaların önceden tespit edilmesi.
 • İşleme başlamadan önce gerekli tüm iş güvenliği tedbirlerinin alınması ve özellikle elektrik ve su bileşiminden ortaya çıkması muhtemel tehlikelerin topyekün önlenmesi.
 • Makinenin doğru noktaya kurulması, eksen ayarının yapılması ve elektrik, su bağlantılarının kontrol edilerek devir hızının ayarlanması.
 • Betonun dübel tutma durumuna hassasiyet gösterilmesi.

olarak sıralanabilir.

Birçok farklı detaya dikkat ederek gerçekleştirdiğimiz beton delme kesme işlemleri ile Başarmak Karot olarak üstün kalite standartlarımızı Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Neden Başarmak Karot'u Tercih Etmelisiniz ?

Alanında uzman ve gerekli tüm bilgi ve beceri yetkinliğine sahip personeli, kurumsal kimliğiyle ve sektörel tecrübesiyle paralel genişleyen gelişmiş hizmet ağı ve sürekli gelişim ve değişim felsefesine inanan yönetimi ile ihtiyacınıza yönelik en efektif çözümleri üreten Başarmak Karot, karot ile beton delme ve kesme işleminde fark yaratır.

Karot Dışında Hangi Hizmetleri Sunuyorsunuz ?

'Yapılarınıza dair çok yönlü çözümler' sloganıyla yola çıkan Başarmak Karot; hidrolik tel (beton) kesme, filiz ekimi (kimyasal ankraj), poliüretan enjeksiyon ve asfalt kırma hizmetlerine de sahiptir.

Karot Tekniğinde Çap ve Derinlik Sınırı Var Mıdır ?

Karot tekniği ile yapılan beton delme işleminde delme çapı 10 mm’den 5000 mm’ye kadar değişkenlik gösterirken; derinlik, projenin ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillenir. Derinlik değeriyle, karot makinesinde kullanılan kesici elmas uç arasında kritik bir ilişki olduğu unutulmamalıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41