Uzman ekibi ve gelişmiş teknolojisi ile hizmet ağını genişleterek tüm Türkiye’ye hizmet verebilecek düzeye gelen Başarmak Karot olarak, Mersin karot hizmeti dahilinde yer aldığı projeler ve süreçlerde, sürekli gelişim felsefesimiz ve üstün performans standartlarımiz ile ön plana çıkmanın gururunu yaşıyoruz.

İletişim

Demir donatılı ve demir donatısız yapılarda, birçok farklı amaca yönelik kullanılabilen karot makinesi temel olarak; karot gövdesi, ucu ve tablası olmak üzere üç parçadan oluşur. Çoğunlukla bir denetleyici, bir pompacı ve iki de operatör olmak üzere 4 kişilik mini ekiplerin organize olarak çalıştığı karot makineleri, yüksek teknoloji ürünü olması dolayısıyla inşaat projelerinde kullanım kolaylığı ve operasyonal hız açısından birçok yarar sağlar.

Mersin karot hizmeti ile ilgili merak ettiğiniz her şey Başarmak Karot'da.

Karot ile Beton Delme ve Kesmenin Avantajları

Yüksek teknolojik ürünler sınıfına dahil edilen karot makinesi, darbesiz, hızlı ve titreşimsiz olmasının yanında kaynak kullanımında da (elektrik, su vb.) oldukça ekonomiktir.

İşlem kolaylığı ve performans noktasında karot ile beton delme kesme hizmetinin diğer avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Makinenin, proje çap ayarına göre programlanabilmesi, istenilen çapta beton delme işlemi yapılabilmesinin önünü açar.
 • ‘Hedef Sıfır Hasar’ felsefesine uygun bir çalışma sistematiği vardır. Özellike kiriş-kolon bölgesindeki çalışmalarda karot makinelerinin darbesiz çalışabilmesi oldukça önemlidir.
 • Darbeli deliciler, beton delme işlemi esnasında kılcal çatlaklar oluşturur ve bu durum da betonun direnci ve kalitesini olumsuz yönde etkiler. Öyle ki titreşim esnasında demir, beton yapıdan dahi ayrılabilir.
 • Özellikle demir donatılı beton yapılarda, yapının kalınlığının 60 cm.’yi aştığı durumlarda eski teknoloji çaresiz kalırken, karot beton delme kesme tekniği bu tarz durumlarda oldukça ince işlemleri rahatlıkla başarabilecek bir yapıya sahiptir

Görüldüğü üzere Mersin karot hizmeti başta olmak üzere, bu kapsamda tüm Türkiye’ye ulaştırdığımız beton delme kesme hizmetleri ile yüksek performanslı projeler üretmekte ve teknolojinin inşaat sektörüne en büyük getirilerinden biri olan karot ile yapılarınıza şekil vermekteyiz.

Karot Tekniği Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Teknolojinin, inşaat sektörüne getirdiği en büyük yeniliklerden olan karot tekniği;

 • Kalorifer hattı, kanalizasyon hattı ve havalandırma kanalları açılmak istendiğinde.
 • Denetim amaçlı yapılardan numune alınması gereken durumlarda.
 • Şaft açılması gerektiğinde ya da kule vinç sabitleme ihtiyacı doğduğunda.
 • Projede olmamasına rağmen sonradan doğan ihtiyaçlar ışığında balkon ya da pencere için beton kesme işlemi yapılması gerektiğinde.

kullanılabilir.

Karot ile Beton Delme Kesme Yaparken Dikkat Ettiğimiz Noktalar ?

Karot tekniği ile uygulanan beton delme kesme hizmetinin kullanım alanları hayli geniş olup, bu alanların hemen her biri inşaat sektöründeki temel ihtiyaçlardandır.

Elbette teknolojik tekniklerin tümünde olduğu gibi gerek Mersin gerekse de diğer illerde sunduğumuz beton delme kesme hizmetinde, ‘Kaliteyi Çalışan Üretir‘ felsefesini ve makinenin genel yapısını dikkate alarak önem verdiğimiz kritik noktalar;

 • İşlemin yapılacağı bölgenin detaylarıyla incelenmesi ve betona zarar verebilecek noktaların önceden tespit edilmesi.
 • İşleme başlamadan önce gerekli tüm iş güvenliği tedbirlerinin alınması ve özellikle elektrik ve su bileşiminden ortaya çıkması muhtemel tehlikelerin topyekün önlenmesi.
 • Makinenin doğru noktaya kurulması, eksen ayarının yapılması ve elektrik, su bağlantılarının kontrol edilerek devir hızının ayarlanması.
 • Betonun dübel tutma durumuna hassasiyet gösterilmesi.

olarak sıralanabilir.

Birçok farklı detaya dikkat ederek gerçekleştirdiğimiz beton delme kesme işlemleri ile Başarmak Karot olarak üstün kalite standartlarımızı Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Neden Başarmak Karot'u Tercih Etmelisiniz ?

Alanında uzman ve gerekli tüm bilgi ve beceri yetkinliğine sahip personeli, kurumsal kimliğiyle ve sektörel tecrübesiyle paralel genişleyen gelişmiş hizmet ağı ve sürekli gelişim ve değişim felsefesine inanan yönetimi ile ihtiyacınıza yönelik en efektif çözümleri üreten Başarmak Karot, karot ile beton delme ve kesme işleminde fark yaratır.

Karot Dışında Hangi Hizmetleri Sunuyorsunuz ?

'Yapılarınıza dair çok yönlü çözümler' sloganıyla yola çıkan Başarmak Karot; hidrolik tel (beton) kesme, filiz ekimi (kimyasal ankraj), poliüretan enjeksiyon ve asfalt kırma hizmetlerine de sahiptir.

Karot Tekniğinde Çap ve Derinlik Sınırı Var Mıdır ?

Karot tekniği ile yapılan beton delme işleminde delme çapı 10 mm’den 5000 mm’ye kadar değişkenlik gösterirken; derinlik, projenin ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillenir. Derinlik değeriyle, karot makinesinde kullanılan kesici elmas uç arasında kritik bir ilişki olduğu unutulmamalıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41