POLİÜRETAN ENJEKSİYON

Bu sistem ile yapının hem sudan uzaklaştırılması ve betonun yapısı ve donatısının korunması

Su yalıtımı nerelere yapılır?

Su yalıtımı; Yapılara suyun girebileceği, temellere, toprak ile temas eden duvarlara, balkonlara, teras çatılara, asansör boşluklarına, makine dairelerine, eğimli çatılara ve ıslak hacimlere, suyun içerisinde kalmasını istediğimiz; havuz, su depoları, suni göletler ve benzeri yapılara uygulanır.

POLİÜRETAN ENJEKSİYON (Su yalıtımı)

Bu sistem ile yapının hem sudan uzaklaştırılması ve betonun yapısı ve donatısının korunması ile birlikte kılcal çatlaklarının Poliüretan ile kaplanması ile perde ve döşemelerin korunması sağlanmış olur. Poliüretan Enjeksiyon sisteminde yapının perde ve döşemesinden gözle görülecek şekilde su gelmesi gerekmektedir. Su Poliüretan ile birleşerek hızlı bir (10-20 saniye)  reaksiyona girer. Beton içerisinde 1/300 su ile şişerek bölgenin kılcal çatlak ve boşluklarının içerisinde ilerleyip genişlemesiyle su ve nem bina ömrü kadar kalıcı bir şekilde yok olur.

Etkin bir su yalıtımı için uygulamanın, binanın temelinden çatısına kadar tüm yapı elemanlarını bir bütünlük içerisinde kapsayacak şekilde yapılması gerekir.

Su yalıtımı neden yapılır?

  • Zemin üstündeki yapı elemanlarını yağış sularının zararlarından,

  • Zemin altındaki yapı elemanlarını yer altı suları ve toprak rutubetinin zararlı etkilerinden korumak için yapılır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41