Antalya Karot

Sabit ve el tipi, kuru ve sulu kesim, düz ve açılı kesim olmak üzere temel gruplara ayrılan yüksek teknoloji ürünü karot makineleri ve alanında uzun yıllardır faaliyet göstermenin doğal getirisi olarak uzmanlaşan personelimiz ile Başarmak Karot olarak, Antalya karot kapsamında üstün standartlı projeler üretmenin gururunu yaşıyoruz.

Beton yapıların dayanımı ve deformasyon ihtimalleri gibi mekanik kısmını ilgilendiren özelliklerin tespiti başta olmak üzere birçok alanda kullanılan karot ile beton delme kesme tekniği, kayaçlar, buzlar, ağaçlar, göletler ve deniz dibi çamurları gibi çok çeşitli alanlarda da kullanılabilir. Tabii sanayi sektöründe; yapının planları içerisine dahil olmamasına karşın sonradan açılması istenen kapı, pencere, tesisat vb. ihtiyaçların giderilmesi, büyük ölçekli endüstriyel makinelerin zemine sabitlenmesi ve hasar görmüş ihtimali ortaya çıkan yapılardan numune alınmasında kullanılır.

Antalya Beton Delme Kesme

Karot makinesinin kullanım tekniği, karot uygulanma amacına bağlı olarak değişkenlik gösterse de, karotun kullanıldığı projelerde üstün başarı adına dikkat edilmesi gereken temel faktörler vardır. Bu temel faktörler;

  • Karotta boyutları şekillendiren narinlik çapı.
  • Karot makinesindeki kesme uçlarının doğru tercihi.
  • Karot alınacak bölgenin, taşıyıcı elemanlar ve boyut faktörleri dikkate alınarak tespit edilmesi.
  • Operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin gerekli tüm teknik donanıma ve tecrübeye sahip olması.

şeklinde sıralanabilir.

Tam bu noktada; Başarmak Karot bünyesinde hizmet veren personelin gerek teknik donanım gerekse de tecrübe yönünden sektörde hizmet veren firmalara kıyasla bir adım önde olduğunu ve bu avantajın, Antalya karot başta olmak üzere Türkiye genelinde sunduğumuz karot ile beton delme kesme işlemlerinde kendini net bir şekilde gösterdiğinin altı çizilmelidir.

Bir önceki paragrafta değindiğimiz faktörleri kısaca detaylandırmak, Antalya beton delme kesme hizmeti esnasında odaklandığımız noktaları net bir şekilde gösterecektir. Karot tekniğinde önemli bir faktör olan narinlik çapı, 1 – 2 arasında değişen bir değere sahiptir ve boyut/çap oranı olarak tanımlanabilir. Karot işleminin başarısı üzerinde doğruadn etki sahibi olması dolayısıyla narinlik çapı, atlanmaması gereken bir faktördür. Başarmak Karot olarak, Antalya beton kesme kapsamında ürettiğimiz projelerin tümünde bu kavramı temel esas alıyor, üst düzey projeler üretebilmenin yolunun sürekli gelişim felsefesi olduğuna inanıyoruz.

Karot makinesindeki kesme uçlarının tercihi ile ilgili detay bilgi vermeden önce, makinenin çalışma tekniği içerisinde kesme ucunun sahip olduğu yere değinmek daha doğru olacaktır. Karot makinesinde, karot uçu olarak ifade edilen noktada bulunan ve kendi etrafında dönebilen elmas kesici bulunur. Bu elmas kesici, karot makinesinin çalışması ile birlikte hızlı bir şekilde dönerek beton yapıya doğru ilerler ve beton ile temas ettiği anda işleme başlar. Tahmin edilebileceği gibi bu temasın süresi, derinliği ve çapı, elmas kesici tercihinde etkin rol oynar. Dolayısıyla karot pojesine başlamadan önce karar verilmesi gerekenlerin başında; sıralanan üç faktörü dikkate alarak, elmas kesici tercih edilmesi gelir.

Karot makinesinin kesici potansiyeli yüksek olduğundan dolayı uygulama esnasında beton donatının kesilmemesine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde pencere, kapı, balkon vb. açma işlemi yaparken betona hasar verilebilir ve kılcal çatlamaların meydana gelmesine zemin hazırlanabilir. Bu açıdan bakıldığında; karot makinesinin tüm yönleriyle kullanılabilmesinin yalnızca tecrübeli personeller aracılığıyla olacağı net bir şekilde görülür. Tecrübe, güven, profesyonellik ve üstün teknik kavramları üzerine inşa ettiğimiz hizmet standartlarımız ile yalnızca Antalya karot firmaları değil Mersin karot, Muğla karot ve tüm Türkiye genelinde adından söz ettirilen bir firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mersin karot hizmeti kapsamında beton kesme ile ilgili tüm detayları öğrenin.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:
İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:12/24
Etimesgut / Ankara

Telefon / Mail:
info@basarmakkarot.net

  0 (312) 622 03 41